
- 34-inch Ultrawide QHD curved display allows users to view multiple webpages and streams of critical information in crisp image quality.
- Harness the power with the Quad-core Processor for seamless multitasking, speedy data handling, and efficiency across demanding business applications.
- All-in-One Thin Client links the monitor and desktop for a practical configuration and clean workstation.
- Lead meetings like you're there with the FullHD webcam.
- Equipped with 8GB DDR memory, achieve speed and responsiveness in everyday computing tasks.
34" Curved AIO Thin Client with Intel Pentium Quad Core, 8GB DDR, 16GB eMMC, USB2.0, USB Type-C, Tilt Height Adjust
| System | |
| Operating System (OS) | Non OS |
| Processor | Intel® Pentium N6005 (Quad Core 2.0GHz, up to 3.3GHz burst) |
| Graphics | Integrated |
| Storage | 16 GB (eMMC) |
| Internal Memory | 8 GB (DDR4) |
| Protocol | BLAST Extreme, ICA, PCoIP, RDP |
| Dual-Band RFID | No |
| OS Support | No |
| VDI Support | Amazon WSP, Citrix, Microsoft RDP, MS AVD, PCoIP, S/W, VMware |
| Certification | Not Available |
| Electrical | |
| Output | Not Available |
| Power Type | External Power (Adapter) |
| Power Consumption (Sleep Mode) | 1.2W |
| Power Consumption (TEC) | Not Available |
| Power Supply | 100-240 Vac, 50/60 Hz |
| Power Consumption (DC Off) | Less than 1.2W |
| Normal On (Typical / Outgoing) | Not Available |
| DC Output | 19V 7.37A |
| Connectivity | |
| HDMI In | Yes (x1) v2.0 |
| RS-232C In (D-Sub 15 Pin) | No |
| RJ45 (LAN) | Yes (x1) |
| USB Type-A In | Yes (x6) USB1/USB2: 2.0, USB3/USB4/USB5/USB6: 3.2 |
| USB Type-C In | Yes (x1) |
| SFP In | No |
| Microphone In (3.5 mm) | No |
| Ethernet | Yes (x1) (10 / 100 / 1000) |
| Wake on LAN | Yes |
| DisplayPort Out | Yes (x1) |
| DVI-I Out | No |
| DVI-D Out | No |
| Dual Headphone In / Microphone Out (3.5 mm) | Yes |
| Headphone Out (3.5 mm) | Yes |
| Bluetooth | Yes (5.1) |
| Wireless | Intel Wi-Fi 6 AX201 |
| Panel | |
| Screen Size (Inches) | 34" |
| Panel Type | VA |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| Resolution | 3440 x 1440 (WQHD) |
| Brightness (Typ.) | 300 nits |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Color Gamut (Typ. / Min.) | sRGB 99% / sRGB 90% (CIE1931) |
| Color Depth (Number of Colors) | 8 bit, 16.7 Million Colors |
| Response Time (G to G) | 5 ms |
| Surface Treatment (Anti Glare) | Yes |
| Surface Treatment (Hard Coating) | 3H |
| Curved | Yes |
| Curvature | 1800R |
| HDR 10 | Yes |
| Viewing Angle | 178° x 178° |
| Audio/Sound | |
| Built-in Speakers | Yes (x2) 7W |
| Camera & Mic | |
| Webcam Resolution | FHD |
| Built-in Mic | Yes |
| Built-in Webcam | Full HD Webcam (Push-pull Type) with Mic |
| Features | |
| Color Weakness | Yes |
| Super Resolution+ | Yes |
| Picture Mode | Custom, Vivid, HDR Effect ,Reader, Cinema, Color Weakness, FPS, RTS |
| Mechanical | |
| Color | Black |
| Detachable Base | Yes |
| Display Position Adjustments | Height, Tilt |
| Tilt | -5° to 20° |
| Height Range | 4.3 in / 110 mm |
| Pivot | N/A |
| Weight | 17.9 lbs / 8.1 kg |
| Weight without Stand | 13.7 lbs / 6.2 kg |
| Shipping Weight | 24 lbs / 10.9 kg |
| Dimensions (W x H x D) | 31.6 x 22.4 x 10.2 in / 809 x 568.3 x 260 mm |
| Dimensions without Stand (W x H x D) | 31.6 x 14.1 x 4.2 in / 809 x 358.9 x 106.9 mm |
| Shipping Dimensions (W x H x D) | 38.8 x 20.6 x 8.3 in / 986 x 524 x 212 mm |
| VESA™ Wall Mount | 100 x 100 mm |
| Security | |
| Trusted Platform Module (TPM) | Hardware TPM 2.0 |
| Regulatory & Certifications | |
| REACH (Environmental) | Yes |
| CE (Regulatory) | Yes |
| RoHS (Environmental) | Yes |
| U.S. ePEAT (Environmental) | No |
| FCC (Regulatory) | EMC Class B |
| Energy Star (Environmental) | No |
| TAA Compliance | No |
| UL/cUL Certification | Yes |
| Warranty & Other | |
| Warranty | 3 Year Limited |
| Assembled In | Mexico |
| Languages | Chinese, English, Finnish, French, Germany, Greek, Hindi, Italian, Japanese, Korean, Polish, Portuguese, Russian, Spanish, Swedish, Traditional Chinese, Ukrainian |
| UPC | 1 95174 08483 0 |
| Optional Accessories | Power cord (Black, 1.55m), Black adapter |
| Hardware Features | |
| Expansion Slot | Not Available |
| Display Support | Up to 2 displays |
| Gaming Features | |
| Dynamic Action Sync® | Yes |
| Software Features | |
| Smart Energy Saving | Yes |
| Flicker Safe | Yes |
| Reader Mode | Yes |
| Black Stabilizer® | Yes |
| Control Key | |
| Key Type | Joystick |
| LED Color (On Mode) | White |
| Key Location | Rear right |
| Key Number | 1 |